Czy wyróżnia się styl Art Deco?

Rynek projektowania wnętrz jest niezwykle rozwinięty. Dostęp do szerokiego spektrum materiałów wysokiej klasy sprawił, że osoby urządzające mieszkanie lub dom mogą przebierać w możliwościach, jeśli chodzi o koncepcję zaaranżowania wnętrza. Nierzadko korzysta się w tym celu z usług profesjonalnych projektantów. Jednym ze styli, który tacy projektanci sobie upodobali, jest potoczne nazywany trend Art Deco. Wywodzi się on z czasów pierwszej wojny światowej i początkowo zaczął rozwijać się głównie we Francji. Jest to styl, który charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem elegancji. Kunsztowne meble, precyzyjnie dobrane ozdoby i efektowne wykończenia robią wrażenie. Urządzenie mieszkania w tym stylu uchodzi za drogie, jednak dzięki dużym możliwościom, chociażby kupowania akcesoriów domowych przez Internet, meble w wyprzedaży outlet pasujące do tego stylu można nabyć za przystępne pieniądze.

Czy Art Deco to drogi styl?

W kwestii wykończenia wnętrza w tym stylu niewątpliwie jest to dość kosztowne. Art Deco bazuje na koncepcji użycia najwyższej jakości materiałów. Elementy wykończeniowe zawierają wiele elementów stalowych, a nawet wykonanych ze stali chromowanej, która na żywo prezentuje się niezwykle efektownie. Ponadto takie wnętrza są pełne szklanych wykończeń na ścianach lub w elementach konstrukcyjnych i funkcjonalnych. Podłoga zazwyczaj wykonana jest z polerowanego parkietu, który błyszczy, odbijając promienie słoneczne po całym wnętrzu. Meble pasujące do tego stylu są wykonane z wysokiej klasy materiałów i odznaczają się masywnością. Są połączeniem efektownego i przemyślanego wyglądu, ale nie narzucają się wizualnie zbyt mocno.

Meble outlet – czy warto?

Wyposażając wnętrze w tym stylu, warto dobrze poszukać mebli w outlecie. Pomimo że zazwyczaj pasujące do tego stylu wyposażenie jest dość drogie, to dzięki sezonowym wyprzedażom lub okazjonalnym ofertom można nabyć bardzo ciekawe meble w tym stylu, które wcale nie będą droższe od innego typu produktów.

Related posts

Leave a Comment